BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Interviu A K Zuoza

Kodėl pasirinkote būtent šią sporto šaką, o ne populiarųjį krepšinį?

1972 m. vyko Miuncheno olimpinės žaidynės ir TV transliacijų metu pamatęs tinklinio rungtynes labai susidomėjau šiuo žaidimu. Nuo to laiko iš esmės su tinkliniu ir nesiskiriu.

Kaip galvojate kuo tinklinis yra ypatingas ir kuo jis skiriasi nuo kitų sporto šakų?

Tai labai komandinis žaidimas reikalaujantis specifinio bendravimo tarp komandos partnerių. Jei kituose komandiniuose žaidimuose vienas žaidėjas gali „ištempti“ komandą savo meistriškumo, talento sąskaita. Tinklinyje to nepadarysi dėl pačio žaidimo esmės – žaidėjas kamuolį liesti gali tik kartą

Kokia Jūsų įsimintiniausia pergalė?

Kai su savo merginų komanda Lietuvos jaunimo žaidynėse įveikę Vilniaus komandą iškovojome II vietą ir kai Kroatijoje Europos pliažo tinklinio čempionato etape mano merginos iškovojo penktą vietą.

Koks Jūsų praktikoje yra įvykęs didžiausias kuriozinis įvykis tinklinyje?

Buvau jaunas treneris, Vilniuje vyko moterų čempionato etapo varžybos.O kaip tik tais metais pirmą kartą buvo įvestas vasaros laikas. Mes su komanda sekmadienį ryte ateiname į rungtynių vietą ir sutinkame rungtynių teisėjus jau einančius namo. Gerai, kad po to tinklinio federacijos vadovai leido peržaisti rungtynes.

Jūs esate LKKA žaidimų katedros vedėjas, bet didžiausią dėmesį skiriate tinkliniui. Kodėl?

Būdamas LKKA Sportinių žaidimų katedros vedėju didžiausią dėmesį skiriu tinkliniui todėl, kad šį žaidimą geriausiai išmanau. Kiti katedros kolegos būdami kitų žaidimų profesionalais užsiima savo sporto šakų plėtote. Tačiau mano kaip katedros vedėjo rūpestis, kad būsimi sporto žaidimų treneriai gautų naujausias treniravimo žinias, todėl stengiuosi, kad savo žiniomis dalintųsi geriausi Lietuvos treneriai. Todėl paskaitas pas mus skaitė ir praktinius užsiėmimus vedė tokie treneriai kaip R.Butautas, K.Kemzūra, V.Mikalauskas.

Kokia Jūsų manymu situacija Lietuvos tinklinyje? Ką reikėtų keisti kad Lietuvos tinklininkai dominuotų tarptautinėse varžybose?

Tinklinio situacija Lietuvoje yra labai sudėtinga. Keisti reikėtų daug ką: žmones, aplinką, požiūrį. Bet svarbiausias dalykas mano nuomone tai noras keistis patiems ir siekti tai įgyvendinti. Užmiršti tų pasiekimų kuriuos praeityje turėjo Lietuvos tinklinis tikrai neverta, bet reikia žiūrėti į dabartį ir stengtis pasisemti tą gerąją patirtį, kurią turi elitinės tinklinio šalys Rusija, Lenkija, Italija, Olandija, Vokietija, Serbija.

Kaip galvojate ar pavyks Lietuvoje tinkliniui kada nors išsikovoti panašias pozicijas kaip krepšinio?

Manau, kad kovoti su krepšiniu (kaip beje ir su bet kuria kita sporto šaka) neverta.. Reikia mokytis iš kitų sporto šakų. Mokytis kaip padaryti savo renginius įdomesnius, patrauklesnius, su didesniu dalyviu, žiūrovų skaičiumi ir panašiai. Jei tą pasieksime, tikrai tinklinio pozicijos bus panašios kaip krepšinio.

Vasaros metu, esant geriems orams, Kauno pliažo tinklinio aikštelėse „virė“ kovos. Prie daugelio jų buvo net nusidriekusios eilės, norinčiųjų pažaisti. Ar tai reiškia kad vis tik tinklinis po truputį atsigauna?

Vasaros metu kovos smėlio aikštynuose virė ne tik Kaune, bet ir visuose Lietuvos kampeliuose. Atsirado tarptautinius standartus atitinkantis paplūdimio tinklinio aikštynas Vilniuje. Kai kurių pasaulio valstybių pavyzdys (JAV, Brazilija) rodo, kad per paplūdimio tinklinio populiarumą yra pasiekiamos klasikinio tinklinio aukštumos. Norėtųsi tikėti, kad tai gali atsitikti ir Lietuvoje. Bet kaip jau minėjau niekas nepasidaro savaime. Reikalingos bendros visos tinklinio bendruomenės kryptingos pastangos.

Ar daug yra pasišventusių tinkliniui žmonių tiek Kaune tiek Lietuvoje, kurie labiausiai prisideda prie tinklinio populiarinimo?

Manau,kad tokių žmonių yra daug. Svarbiausia juos pakviesti, padrąsinti įsijungti į tinklinio veiklą. Akivaizdus ir puikus to pavyzdys Kauno tinklinio mėgėjų lygos ir konkrečiai KTML lygos vadovo, veikla.

Jūs taip pat esate ir LKKA darbuotojų profesinės profsąjungos pirmininkas. Kaip Jūs suspėjate atlikti tiek daug darbų? Ar pakankamai lieka laiko šeimai?

Užmynėte ant skaudulio.:) Per daugybe veiklų ne viską spėju laiku padaryti. Dažnai tenka darbe užtrukti iki vėlumos, kad baigtum daugelį darbų. Bet stengiuosi įtraukti įorganizuojamas veiklas savo kolegas, studentus, draugus. Nes galvoju, kad kuo platesnis ratas žmonių padės įgyvendinti suplanuotus darbus, tuo jie bus geriau atlikti. Nes kiekvienas gali įnešti ir įneša dalį savo originalaus požiūrio į bendrą veiklą. Taip aš mokausi pats geriau dirbti, manau ir dirbantys kartu su manimi taip pat išmoksta kažką naujo.Savaitgalius stengiuosi praleisti su šeima ir draugais sodyboje gamtoje dirbdamas įvairius buitinius ir ūkinius darbus ar paprasčiausiai ilsėdamasis

Ar dar surandate laiko laisvalaikiu pažaisti tinklinį savo malonumui?

Taip, visada prisijungiu prie kolegų ir studentų organizuojamų tinklinio švenčių LKKA. Taip žaisiu ir vasario pradžioje. LKKA vyksiančioje Kauno tinklinio bendruomenių šventėje. Beje žinau, kad garsas apie mūsų organizuojamą šventę (tai ir KTML dėka) yra peržengęs Kauno ribas ir dalyvaus tinklinio mėgėjai iš įvairių Lietuvos vietų.

Pakalbėkime apie Kauno situaciją. Kaip manote ar reikalingas buvo Kauno tinklinio mėgėjų lygos (KTML) atsiradimas?

Vienareikšmiškas atsakymas į šitą klausimą TAIP, TAIP ir dar kartą TAIP.

Kaip galvojate ar pavyks Kauno tinklinio mėgėjų lygai atgaivinti tinklinį Kauno mieste?

Tikiu ir viliuosi, kad KTML įneš gaivaus permainų vėjo į tinklinio raidą ne tik Kaune, bet ir visam regionui, apimančiam, Kėdainių, Raseinių, Alytaus, Lazdijų kraštui ir kitus gretimus regionus. Kad tai sekasi daryti liudija ir KTML siekis ir realūs žingsniai vykdyti ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų tinklinio varžybas.

Ar planuojate prisidėti prie KTML projekto ir ar tikite jo sėkme?

Kuo galėsiu, tuo ir prisidėsiu bei visokeriopai palaikysiu KTML žmonių pastangas populiarinti tinklinį. O šio projekto sėkme pirmiausia tikiu todėl, kad jame dalyvauja ir dirba labai įvairūs žmonės. Šita įvairovė (pirmiausia mąstymo) ir yra garantas, kad viską bus gerai.

Ką galėtumėte patarti tiek tinklinio mėgėjams, tiek studentams norintiems treniruotis tinklinį? Nuo ko jiems reikėtų pradėti? Kur kreiptis?

Visi norintys žaisti tinklinį bet kada gali kreiptis į LKKA Sportinių žaidimų katedros dėstytojus (R.Pacenką, A.Gavorką, J.Simanavičienę), mane patį (e-paštu szk@lkka.lt, tel. 203653) patarimo ir mes padėsime išspręsti problemas susijusias su tinkliniu. Manyčiau, ir KTML gali būti vieta, padedanti atsakyti į iškylančius klausimus. Dėl galimybės žaisti tinklinį moksleiviams reikėtų kreiptis į Kauno centro sporto mokyklą (R.Unguris, L.Petrenko)

Kauno tinklinio mėgėjų lygoje yra žaidėjų birža, kurioje gali pasiskelbti visi norintys pažaisti tinklinį sportininkai, kaip manote ar ji reikalinga?

Manau, kad reikalinga. Tai galimybė žaidėjams susirasti komandą kurioje gali žaisti, o gal net burti naują komandą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (30)

Anatolijus2011-02-09 14:29

Labai gerai, kad kalbinami žmonės apie tinklinį. To labai reikia,nes iniciatyvūs žmonės dirba, o rašyti apie save ne visi gali raba turi tam laiko. Gerbiu A.Zuozos nuomonę. Neprofisionalusis tinklinis Lietuvoje sparčiai populiarėja. Tik noriu priminti, kad šį judėjimą pradėjau jau 2002 m. sukūręs Lietuvos pietvakarių tinklinio asociaciją. Šiuo metu mūsų varžybos vyksta I-je, II-je, jaunių, moterų, vaikų ir pradedančiųjų jaunuolių lygose, kuriose dalyvauja komandos ne tik iš Lietuvos pietvakarių regiono, bet ir iš Lenkijos bei Kaliningrado. Turime 17 asociacijos narių iš Kauno, Kauno rajono, Kalvarijos Vilkaviškio, Marijampolės, Alytaus, Druskininkų, Kazlų Rūdos savivaldybių. Vykdome salės ir paplūdimio tinklinio pirmenybes. Paplūdimio turnyruose dalyvauja apie 40 komandū. Praėjusią vasarą asociacija organizavo pirmą lietuvoje pradedančiųjų tinklininkų stovyklą. Kauno mėgėjų lyga suaktyvino Kauno regiono tinklinio mėgėjus. Manau razumniai bendradarbiaudami galime tikrai daug padaryti. Jeigu dar priversime ta linkme judėti ar prie to prisidėti Lietuvos tinklinio federaciją (nors labai abejoju), rezultatų tikrai pasieksime. Su didele pagarba tinklininkams LPTA prezidentas Anatolijus Mikutovskis

mika2011-02-10 12:33

Saunuolis Anatolijau,taip ir toliau,o is Lapeikos tai palaikymo nesulauksi jis jau nepatenkintas kad yra tokia lyga kaip jusu.Tikriausiai del to kad jus dirbate daug geriau negu federacija gali.

trik2011-02-10 17:48

Pagarba Anatolijui, kuris vykdo sia veikla. Butu smagu jei dar prisidetu Kelmes ir Klaipedos tinklinio komandos. Na, bet tegul pabando LTF. Tik is patirties galime pasakyti, kad LPTA vykdomos varzybos yra tikrai aukstesnio lygio nei LTF Tiek teisejavimo, tiek apdovanojimo, tiek paciu organizaciniu darbu. Aciu Anatolijui ir sekmes jo visuose darbuose.

stebėtojas2011-02-11 09:16

Manau kad jūs tik nenuleiskit rankų ir ateitis bus šviesi. O norint prijungti šiaurės, vakarų ir rytų komandas reikėtų pritaikyti tinkamą vykdymo sistemą. Kad nereiktų maltis vien tik jūsų pusėje, visgi tai nemažai kainuoja. Jei sumaniai tai padarysit tai kitais metai tikrai prisijungtų ir kitos komandos.
Na o dėl federacijos tai manau kad čia yra jūsų bėda. Nes kiek žinau nieko nebuvo oficialiai suderinta dėl oficialios tinklinio federacijos lygos. Visgi jie valdžioje tad nusileiskit ir darykit viską oficialiai.
Sėkmės.

port royal naples2011-12-09 11:24

I just uncovered your post on online and checked a few of your early writting.superb post,keep up the good work. I just added up your RSS feed to my list. Looking forward to seeing more from your stuff, cheers!

walking shoes2011-12-10 00:33

I can‘t believe it, I’ve been scouring for this blog all over the the interwebs. cheers

men's sex toys2011-12-11 06:09

very superb post, i unquestionably like this page, cheers

Tulsa Optometrist2011-12-12 08:23

I was very happy to chance upon this your writing.I wanted to thank you for your time for this excellent read!! I really enjoyed all of it and I have you remebered to check out the new work on you blog.

fixed annuity2011-12-13 21:33

very brilliant post, i absolutely adore this post, thank you

escort service2011-12-14 07:15

cool website, this Shed some light on the issue.

seo expert2011-12-18 07:27

neat page, i’d love to have some more information on the topic

Cheap Handbag2011-12-20 00:52

This is a great work. thank you for posting it. thanks

Motocross Dubai2011-12-22 17:16

awesome page, this helped me under stand the topic better.

Mobile phone simulator2011-12-24 06:44

awesome blog. thank you

Investment advice2011-12-30 11:36

I am profoundly pleased to discover this your writing.I wanted to salute you for your time for this interesting read!! I without a question enjoyed all of it and I have you remebered to check out the new stuff on you blog.

HEARERS OF GOD2011-12-31 11:18

nice blog. thanks

Shakeology2012-01-01 14:50

This web site really answered my problem, cheers!

Bible quotations2012-01-02 05:52

neat post. I find out something new on a blogs all the time. I’d like to post some of the information on my page i hope you don’t care. of course I’ll give a link to your web site. !

car insurance2012-01-02 10:23

i have been googling all over for website like this. cheers

i rep victorious2012-01-05 11:30

maybe it’s me but it seems like the page layout is a little skewed to the left. it might be my version of firefox though. anyway

zonvakantie vakantiezon2012-01-06 12:21

interesting website. I come across something new on a blogs everyday. I’d like to take some of the work on my site hope you don’t mind. Natually I’ll give a link to your web site. !

zonvakantie vakantiezon2012-01-06 14:14

Great information, i really enjoyed it.

new rap songs2012-01-12 16:36

cool page, i really enjoyed it.

Canon Toner Cartridge2012-01-14 01:30

This is a great web site. thanks for blogging it. thanks

Gift card from walmart2012-03-23 16:16

Spot on with this write-up, I really suppose this website needs much more consideration. I’ll probably be once more to learn rather more, thanks for that info.

Coupon codes2012-03-26 00:38

I would like to get across my love for your kind-heartedness in support of visitors who need assistance with this particular content. Your real dedication to getting the message along has been wonderfully significant and has without exception allowed associates like me to realize their dreams. This interesting tips and hints means a lot a person like me and additionally to my mates. Thank you; from each one of us.

Hi there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains. If you know of any please share. Thanks!

beacon credit score2012-05-03 01:37

Superb blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything. Would you suggest starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally overwhelmed .. Any suggestions? Many thanks!

dandruff stress2012-05-03 17:12

When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Cheers!

dandruff in cats2012-05-19 17:35

We stumbled over here from a different website and thought I should check things out. I like what I see so now i’m following you. Look forward to exploring your web page yet again.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras